![]() |
Tapistongs |
Tapistongs, по модел на Lise El Sayed, идва с два чифта чехли, чиито подметки са изрязани от килима. Моделът повдига доста въпроси относно функционалността си – ако собствениците носят чехлите редовно, килимът им ще има четири странни дупки през повечето време, а когато чифтовете се износят ще изглеждат доста не намясто на мястото си. (1)
The Dune Seating/sleeper Rug има двойна функция – на покривало за дивана и на килим. Моделът предлага удобна алтернатива на седенето на пода, която обаче притежава същия чар. Освен това спасява килима от скучното двуизмерно съществуване. Какво обаче правим, когато настъпи време за прахосмукачка? (2)
Flying Carpet е специално създаден от Seyed Alavi за терминала на Sacramento International Airport и представлява изображение на гледката от въздуха към р. Сакраменто. Много подходяща идея, стига да нямаш страх от високото. (3)
Swimmin Pool Rug на Puspam е идеален за помещения с дизайн на водна тематика, но вероятно доста депресиращ през зимата. (4)
Salami Carpets биха били истинско предизвикателство за вегетарианците, попаднали в стая с един такъв. Или може би това е единствената форма, под която те биха допуснали месо в дома си? Създадени са от немското студио Flachbild от чиста вълна. Със сигурност не са подходящ избор за стилни интериори, но пък са идеални за помещения с характер. (5)
Global Warming Rug е килим с послание. Симпатичният му триизмерен дизайн крещи “Спрете глобалното затопляне!” Мексиканците от NEL обясняват, че необикновеният модел “противопоставя мекотата на килима с остър проблем на нашето време и ни подтиква да се замислим за влиянието си върху планетата всеки път, когато стъпим на него.” (6)
Plaster Carpet е болезнено креативен – буквално. Няма логична причина да уголемяваш в такъв мащаб толкова нелюбим “аксесоар” като лепенката за рани. Но именно такива идеи превръщат шантавите пространства в истински безумни и предизвикват у всеки ефект “уау”. (7)
Confusion със сигурност е най-идейният сред шантавите килими. Илюзията, че останалата му част се намира отвъд стената създава достатъчно голям ефект, за да компенсира за малката площ. А най-готиното е, че дизайнът е на българин - Правдолюб Иванов. (8)
Wake Up and Walk пък е най-полезният модел, въпреки че най-вероятно създава отрицателни емоции. С размерите на входна изтривалка, той е снабден с интегриран часовник с аларма, която не спира да звъни, докато не стъпиш на него. И не, бутон snooze няма! (9)
Light Carpet на Imu Design е за всички, които се страхуват да заспиват на тъмно или просто предпочитат да оставят ламата светната. Дизайнът му е много семпъл и не прави особено впечатление, докато вечер не вкючите вградените светещи нишки в контакта. (10)
Няма коментари:
Публикуване на коментар